Богослужіння архієпископа Нестора в день свята Вознесіння Господнього

Автор:

Свято Вознесіння Господнього Православна Церква вшановує на сороковий день після Великодня. 2018 року воно припало на 17 травня. Як свідчить євангеліст Лука, саме на 40-вий день Великодня Господь наш Ісус Христос востаннє з’явився своїм ученикам і розмовляв з ними та сказав, що пошле на них Святого Духа від Отця.

Після цього Спаситель вивів їх з Єрусалима у бік Вифанії, на гору Елеонську та благословив їх; і коли благословляв, став віддалятися від них і підноситись угору. Так Ісус Христос вознісся Своєю людською природою на Небеса і сів праворуч Бога Отця Свого. Цей день велике та радісне свято нашого спасіння, бо вознісши на небеса він цим величним таїнством возніс і в тайну Пресвятої Тройці нашу плоть, де обожив її. Догмат тілесне вознесіння читаємо в «Символі віри» – «І вознісся на небеса, і сидить праворуч Бога Отця».

У день свята Вознесіння, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію у каплиці при кафедральному соборі святих рівноап. Костянтина та Єлени м.Тернополя.

Його Високопреосвященству за богослужінням співслужили клірики собору – ключар прот. Євген Заплетнюк, свящ. Петро Мельничук і священик Рівненської єпархії прот. Володимир Савчин. Напередодні, в середу ввечері, архієпископ у цьому ж храмі молився за Всенічним бдінням.

На ектеніях звучали додаткові прохання, в яких духовенство і вірні просили у Господа допомоги й благословення в утвердженні в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за Святійшого Патріарха Варфоломія, за Президента України і Верховну Раду і за розпочате діло рук їх. А перед відпустом Літургії Високопреосвященнійший владика Нестор прочитав молитву за швидке дарування Україні Помісної Церкви. По закінченні служби архієпископ звернувся до присутніх із проповіддю на тему свята. Відвідувачі офіційного веб-сайту Тернопільської єпархії мають можливість прослухати її.

Також владика нагадав, що Україна цього дня вшановує Всесвітній день вишиванки. Це чудове свято, яке має нагадати нам про любов до своїх національних і культурних здобутків. Однак, на думку архієпископа, традиція відвідувати храми у вишиваних строях повинна бути в нас постійно, а не лише один чи кілька разів у рік. Владика закликав парафіян собору якомога частіше приходити до храму в вишитому національному одязі, як це робили наші благочестиві бабусі та дідусі. Зауважимо, що того для і владика Нестор був у вишиванці, а богослужіння звершував у вишитих ризах. Закінчилося богослужінням помазування богомольців освяченим на Всенічному бдінні свята єлеєм. Також архіпастир благословляв парафіян та спілкувався з ними.