Недільне богослужіння архієпископа Нестора в кафедральному соборі

Автор:

25 березня 2018 року, в неділю 5-ту Великого посту, день пам’яті преподобної Марії Єгипетської, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію в каплиці кафедральному соборі святих рівноап. Костянтина та Єлени м.Тернополя. Напередодні, в суботу ввечері, Тернопільський архієрей молився там само під час Всенічного бдіння.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору – ключар, протоієрей Євген Заплетнюк, священики Олег Гах, Петро Мельничук, протодиякон Юрій Коханський і диякон Назарій Тернопільський.

Під час Божественної літургії чимало дорослих приступили до св. Таїнства Покаяння, а згодом – прийняли разом найсвятіші Тіло й Кров із рук архіпастиря.

Владика Нестор, також, прочитав «Молитву за Україну» та звернувся з повчанням до присутніх. Зокрема, архієпископ розкрив богословський зміст 33 зачала Євангелія від Луки, про відвідання Спасителем оселі фарисея. Згідно розповіді євангеліста, там жінка блудниця омила йому ноги слізьми покаяння, і помастила їх дорогоцінним миром. Гордий фарисей одразу засудив такий вчинок – і Христа, який прийняв від блудниці такий вияв поваги, і саму блудницю за її грішне життя. На це Спаситель розповів притчу про двох боржників, які отримали від свого пана прощення. При чому, один був винен йому 500 динаріїв, а інший 50. На питання Ісуса, хто більше полюбить пана, фарисей відповів, що більше полюбить пана той, кому більше прощено. Після цього Господь простив жінці її гріхи в відпустив з миром.

Різниця між блудницею та фарисеєм була очевидна. Фарисей гордився своєю праведністю, через що не бачив потреби в покаянні. А блудниця навпаки – не говорячи ні слова, лише лила сльози. Вона віддала найцінніше, що мала, можливо вартість того мира й саме була ціною її блуду. Отже, вона принесла Богу все, що заробила на гріху.

Також, владика Нестор навів паралель, життя біблійної блудниці з життям преподобної матері Марії Єгипетської, пам’ять якої звершувала Церква того дня. Колишня блудниця зрозуміла важкість гріха та життя без Бога, а тому, покинула все, й пішла в пустелю за Йордан, де багато років у пості та молитві намагалася упокорити свою волю волі Божій. Свята Православна Церква, як любляча мати, запрошує й кожного з нас у ці святі і благословенні дні, до щирого покаяння та виправлення життя, через долання гріхів і пристрастей.

Після завершення богослужіння архіпастир спілкувався з парафіянами собору та благословляв їх.

Прес-служба Тернопільської єпархії