Архієпископ Нестор очолив службу неділі Торжества Православ’я

Автор:

25 лютого 2018 року, у першу неділю Великого посту, Свята Православна Церква урочисто вшановує свято Торжества Православ’я. Останньою єрессю, яка була засуджена Церквою, була єресь іконоборства. Святі Отці засудили її на VII Вселенському соборі. В честь цієї великої перемоги – відновлення іконошанування, в IX ст. було встановлене окреме святкування, яке дійшло до наших днів, як непересічна подія Вселенської Церкви. Цю подію Свята Церква постановила відзначати щороку в першу неділю Великого посту.

Цього дня Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію у каплиці кафедрального собору свв.рівноап. Костянтина та Єлени м. Тернополя. Його Високопреосвященству співслужили клірики собору – ключар, протоієрей Євген Заплетнюк та священик Петро Мельничук, диякони Андрій Вовк і Назарій Тернопільський.

Напередодні, в суботу ввечері, владика молився в цьому ж храмі за Всенічним бдінням.

У першу неділю Великого посту велика кількість парафіян приступили до Таїнств Сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої. Традиційно, серед причасників було діточки.

По завершенні Божественної літургії духовенство на чолі із архієпископом Нестором звершили особливий молебень неділі Торжества Православ’я під час якого було урочисто проспівано «Символ віри». Диякон виголосив «Вічну пам’ять» благовірним царям і царицям, великим князям і гетьманам Київської Русі та усім хто утверджував Православну віру.  Усім же сучасним фундаторам та будівничим Церкви, Предстоятелям Православних Церков, митрополитам, архієпископам та єпископам, усьому священичому та дияконському чину, ченцям, всім православним християнам та тим хто утверджує сьогодні віру Православну виголошувалося «Многоліття».

Після молебню владика Нестор виголосив проповідь.

Прес-служба Тернопільської єпархії