Служіння тернопільського архієрея на свято Собору Іона Предтечі (Відео)

Автор:

20 січня 2019 року, у неділю 34-ту після П’ятидесятниці, після Богоявлення, коли свята Церква згадує пам’ять Собору святого Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький звершив Божественну літургію в каплиці кафедрального собору свв.Костянтина та Єлени м.Тернополя. Напередодні, в суботу ввечері,  в цьому ж храмі було звершено Всенічне бдіння кліриками собору.

У Православній Церкві встановлений звичай наступного дня після великих Господніх та Богородичних свят згадувати тих святих, які найближчим чином послужили даній священній події в історії. Так, на наступний день Богоявлення Церква шанує того, хто послужив справі Хрещення Христового, поклавши свою руку на голову Спасителя. Святий Предтеча і Хреститель Господній Іоан, найбільший із пророків, завершує історію Церкви старозавітній і відкриває епоху Нового Завіту. Святий пророк Іоанн засвідчив про пришестя на землю Єдинородного Сина Божого, Який прийняв людське тіло. Він сподобився хрестити Його у водах Йордану і свідчив таємниче Явлення Пресвятої Трійці в день Хрещення Спасителя.

Більше про зміст свята владика Нестор розповів у своїй проповіді, яку відвідувачі нашого сайту мають можливість переглянути в запису.

Після закінчення богослужіння Високопреосвященнійший владика спілкувався з парафіянами та благословляв їх.