Архієпископ Нестор співслужив Святійшому Патріарху в Полтаві

Автор:

screenshot_3428 листопада 2016 року архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор взяв участь в урочистостях з нагоди святкування дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського у Полтаві.

У Свято-Успенському кафедральному соборі відбулася Божественна літургія, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Предстоятелю Церкви співслужили: митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський  Іоан,  митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Після повчального архіпастирського слова Святійший Патріарх Філарет вручив полтавцям нагороди. По завершенні Літургії відбулося освячення будиночка святого Миколая, розташованого біля собору.

Святійший Патріарх Філарет також нагородив медалями «За жертовність і любов до України» (посмертно) воїнів, які віддали життя, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет нашої держави. У своєму слові Предстоятелю Церкви наголосив на тому, що, незважаючи на всі зовнішні та внутрішні фактори, зокрема агресію російського ворога, Україні та Українській Помісній Православній Церкві – бути, бо так хоче Господь, який дарував нам незалежність і Українську Церкву, яка служить своєму українському народові.

screenshot_29screenshot_30screenshot_32screenshot_33screenshot_34

Довідково. Преподобний Паїсій Величковський (1722–1794) походив із відомого полтавського священицького роду. Його прадід (знаний бароковий поет Іван Величковський), дід, батько і старший брат були настоятелями Успенського собору в Полтаві.

За матеріалами прес-служби Полтавської єпархії УПЦ Київського патріархату