17 квітня – преподобного Йосипа Багатохворобливого, Печерського

17 квітня Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Йосипа Багатохворобливого, Печерського, в Дальнiх печерах.

Святий Йосип жив у XIV столітті. У важкій недузі він звернувся з молитвою до Бога і дав обітницю: якщо Господь дарує йому здоров’я, то він буде спасатися в Києво-Печерському монастирі до кінця свого життя.

Молитву страждальця було почуто. Після одужання він, як і обіцяв, вступив до Києво-Печерської обителі, прийняв чернечий постриг і почав старанно працювати в подвигах посту й молитви та з любов’ю служити братії.

Відомостей про дивовижні зцілення хворих через молитви преподобного історія не зберегла, але приклад вірності Йосипа обітниці, даній Богу, заслуговує на повагу і наслідування. Адже у Святому Письмі ми не раз зустрічаємо приклади прохання нужденних про допомогу і, в разі її отримання, – невдячності зі боку порятованих. Приклад Йосипа, котрий мав страшну недугу, служить нам переконливим зразком дотримання слова, даного перед Богом за диво зцілення.

Подальше служіння преподобного Всевишньому в чернечій обителі позначене повсякденним подвигом молитви та посту. Отримавши з рук Божих чудодійне зцілення, Йосип повністю присвятив своє життя виконанню обітниці, пройнятий вдячністю за дароване здоров’я.

Чернече життя Йосипа, до якого пристало ймення Багатохворобливий, є прикладом для наслідування усім вдячним християнам, які щоденно просять у Всевишнього про допомогу. А преподобний Йосип вірою і правдою прослужив усе життя Спасителю, щиро молився і після спочинку був похований у Дальніх печерах.  

Підготував Андрій Говера.