15-річчя освячення храму Борщівської ікони Божої Матері

Автор:

4 грудня 2021 року Свята Православна Церква відзначає одне із великих двунадесятих свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Саме цього дня виповнилося 15 років з дня освячення храму Борщівської ікони Божої Матері м. Борщева. Це перший храм, який освятив владика Нестор після своєї єпископської хіротонії.

На запрошення настоятеля собору прот. Іоана Яворського та з нагоди ювілею керуючий Тернопільською єпархією архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор відвідав Борщів, щоб разом із парафіянами молитовно розділити радість свята.

Владика Нестор очолив святкову Літургію. Його Високопреосвященству співслужили настоятель собору Борщівський благочинний прот. Іоан Яворський, завідувач єпархіальної канцелярії  прот. Володимир Зубілевич, секретар канцелярії прот. Сергій Росіцький, духовенство Борщівського благочиння.

Перед богослужінням на церковному подвір’ї архіпастиря вітали представники місцевої влади, парафіяни.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за воїнів-захисників Української держави, за добробут, мир, здоров’я і спасіння наше.
 
На завершення Літургії архієпископ Нестор привітав настоятеля і парафіян храму зі святом і закликав на всіх присутніх Боже благословення.

Високопреосвященнійший владика вручив церковні нагороди. З благословення митрополита Київського і всієї України Епіфанія архієрей вручив орден Святого Архістратига Михаїла II ступеня прот. Степанові Мазурику і прот. Володимиру Стефанку.

За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви архієпископ Нестор нагородив також найактивніших парафіян і жертводавців храму.

Після цього відбувся традиційний хресний хід довкола храму з кропленням вірних святою водою.

Ще у XVIII столітті мешканці Борщева передавали один одному звістку про те, що на місці, де нині стоїть Свято-Успенський собор (Борщівської Божої Матері) сталася велика благодать Божа – людям явилася Пресвята Богородиця. На честь цього чуда було споруджено каплицю.

У радянські час каплицю було зруйновано, а територію навколо зрівняно бульдозерами.

1993 року на цьому місці було побудовано тимчасовий храм, у якому борщів’яни молилися протягом 12 років. 1994 року було закладено наріжний камінь під будівництво Свято-Успенського собору, але цій знаменній даті передувала ще одна, не менш важлива подія. 31 липня 1994 року у тимчасовому храмі над хоругвою явилася Божа Матір і благословила закладення наріжного каменя. Храм споруджували довгих 12 років.

4 грудня 2006 року відбулося освячення центрального приділу собору. Чин освячення та першу Божественну Літургію звершив преосвященнійший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький.

Протягом наступних трьох років здійснювався внутрішній розпис собору. До жовтня 2009 року всі внутрішні роботи було завершено. 11 жовтня 2009 року чин оновлення собору звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Світлини іподияконів Андрія Щура та Івана Татарина.

Більше фото з події на сторінці Тернопільської єпархії ПЦУ у facebook.