Архієпископ Нестор очолив відправу свята Винесення Хреста Господнього

Автор:

14 серпня Свята Православна Церква відзначає свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці, а також вшановує пам’ять семи мучеників Маккавеєвих, матері їхньої Соломонії та учителя їхнього Єлеазара.

Цього дня Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію в каплиці кафедрального собору святих рівноап. Костянтина та Єлени м.Тернополя. Напередодні, в понеділок увечері, Тернопільський архієрей молився на відправі Всенічного бдіння у цьому ж храмі. Його Високопреосвященству співслужили клірики собору – ключар, протоієрей Євген Заплетнюк, протоієрей Олег Гах і священик Петро Мельничук.

Після заамвонної молитви духовенство, на чолі із владикою Нестором, відправило чин малого освячення води, який традиційно звершується в Православній Церкві в це свято. Вода роздається богомольцям для духовного підкріплення, зцілення душ та тіл всіх, хто з вірою приходить до Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Також, Владика прочитав молитву на освячення зілля та меду, та окропив принесений для освячення парафіянами мед нового врожаю та запашні трави.
Також архієрей, священики та всі присутні в храмі вклонилися прибраному квітами Святому Хресту, який було винесено для поклоніння вірним напередодні ввечері.

Після відпусту богослужіння Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звернувся до присутніх із словом архіпастирської настанови. Відвідувачі нашого сайту мають можливість переглянути запис проповіді.

По закінченні богослужіння архієпископ Нестор, традиційно, спілкувався з богомольцями та благословляв їх.

Святкування Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. За грецьким часословом 1897 року так пояснюється походження цього свята: «Внаслідок хвороб, що дуже часто бували в серпні, спрадавна утвердився в Константинополі звичай виносити Чесне Древо Хреста на дороги і вулиці для освячення місць і на відвернення хвороб. Напередодні (13 серпня), виносячи його з царської скарбниці, покладали на Св. Трапезі Великої церкви. Із нинішнього дня і до Успіння Богородиці, звершуючи літії по всьому місту, подавали його потім народу для поклоніння. Це і є винесення Чесного Хреста». 27 серпня хрест знову повертався в царські палати.

Прес-служба Тернопільської єпархії