Тернопільський архієрей молитовно відзначив 11-ту річницю перебування на кафедрі

Автор:

DSC_09545 березня 2017 року, в неділю 1-шу Великого посту, день свята Торжества Православ’я, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, очолив відправу уставних богослужінь у кафедральному соборі святих рівноап. Костянтина та Єлени міста Тернополя. Напередодні –  в суботу ввечері – архієпископ Нестор молився на Всенічному бдінні в цьому ж храмі.

У першу неділю Великого посту Свята Православна Церква відзначає Торжество Православ’я. Останньою єрессю, яка була засуджена Церквою, була єресь іконоборства. Святі Отці засудили її на VII Вселенському соборі. В честь цієї великої перемоги – відновлення іконошанування, в IX ст. було встановлене окреме святкування, яке дійшло до наших днів як непересічна подія Вселенської Церкви. Цю подію Свята Церква постановила відзначати у першу неділю Великого посту в пам’ять Торжества Православ’я над усіма єресями, подоланими Церквою.

Разом із Його Високопреосвященством на богослужінні молилися клірики собору – ключар прот. Євген Заплетнюк, завідувач єпархіальної канцелярії свящ. Володимир Зубілевич, свящ.Олег Гах, свящ. Петро Мельничук, голова фінансово-господарського відділу Тернопільської єпархії протодиякон Юрій Коханський та диякон Андрій Вовк.

По завершенні Божественної літургії духовенство на чолі із архієпископом Нестором звершили особливий молебень неділі Торжества Православ’я під час якого було урочисто проспівано «Символ віри».

Протодиякон і диякон виголосили «Вічну пам’ять» благовірним царям і царицям, великим князям і гетьманам Київської Русі та усім хто утверджував Православну віру. Усім же сучасним фундаторам та будівничим Церкви, Предстоятелям Православних Церков, митрополитам, архієпископам та єпископам, усьому священичому та дияконському чину, ченцям,  всім православним християнам та тим хто утверджує сьогодні віру Православну  виголошувалося «Многоліття».Після молебню владика Нестор виголосив проповідь на тему свята. Владика наголосив, що за словами Спасителя «ворота пекельні не долають Церкви Божої», а тому ще від сивої давнини і до нашого часу Православна віра є надійною стіною, яка охороняє людей від всякого зла, гріха та неправди. А торжество віри Православної, яке вшановуємо нині – це є торжество перемоги усякої правди над неправдою, а благодаті над гріхом.   

Особливістю Неділі торжества Православ’я цього року стало те, що цей день припав на 11 річницю єпископської хіротонії керуючого архієрея Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патрархату.  Очолена Святішим Патріархом Філаретом архієрейська хіротонія владики Нестора відбулася 5 березня 2006 р. у Володимирському кафедральному соборі Києва. А перша відправа Високопреосвященнійшого владики на Тернопільській кафедрі відбулася саме в Неділю Православ’я. Із цієї нагоди того дня владика Нестор приймав численні вітання від духовенства, представників влади, мирян.

Від імені духовенства Тернопільської єпархії Владику Нестора привітав секретар – протоієрей Олексій Головацький та протоієрей Руслан Притула. У своєму вітанні отець Олексій пригадав, як  за роки керівництва архієпископа Нестора кількісно та якісно зросла наша єпархія. Владика невтомно працює над вирішенням величезної кількості церковних справ, є добрим пастирем і прикладом для наслідування всім священнослужителям і мирянам.

Від імені духовенства та парафіян кафедрального собору Владику привітав ключар – протоієрей Євген Заплетнюк. Отець Євген подякував Владиці за постійну турботу та особисту участь у житті громади собору, бо  Архієпископ Нестор не лише інших закликає до роботи, але й показує сам приклад турботи про будівництво храму, Будучи безумовним авторитетом для всіх, хто має радість бути знайомим, а тим більше – близько трудитися на користь Церкви, владика Нестор став добрим порадником і духовним батьком багатьох тернополян.

На знак любові та поваги священики вручили керуючому архієрею букети квітів.

Владику також привітали староста собору – Юрій Петрик, дорослі парафіяни та діточки.

Завершилося богослужіння уставними многоліттями та благословенням архіпастиря пастви собору.