Архієпископ Нестор очолив загальноміську молитву за жертв Голодомору

Автор:

dsc_020426 листопада 2016 року в Тернополі, як і щороку, проведено традиційні поминальні заходи вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду 1932–1933 років.

На запрошення організаторів заупокійне богослужіння на театральному майдані міста очолив Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький. Разом із очільником єпархії за упокій жертв комуністичного терору також молилися клірики Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату – священики храмів м. Тернополя, духовенство УАПЦ та УГКЦ.

Після звершеної панахиди зі словом повчання до присутніх вернувся архієпископ Нестор.

У своєму слові Владика наголосив на важливості пам’яті про всіх невинних страждальців, які помирали в нестерпних муках від голоду не через власне лінивство, не через неврожай, не через інші природні катаклізми, а тільки тому, що безбожна, нелюдська комуністична машина прямо поставила собі за мету знищити свободолюбиву українську націю. 

Влада Кремля добре розуміла, що тільки фізично знищивши українців, можна стати повноправним жителем і господарем на нашій землі. І якщо для цього треба було зморити голодом понад десяток мільйонів українців – це не стало для них перепоною. “Братський народ” не один раз намагався поневолити Україну, знищуючи нашу мову, нашу історію, нашу Церкву. А нині, підкреслив архієпископ Нестор, ці спроби захопити Україну в свої лабети продовжуються військовим протистоянням на Донбасі.

Тому кожному з нас потрібно робити висновки з цих трагічних уроків. Робімо все можливе, щоб не бути байдужими і до минулого, і до теперішнього. Якщо будемо пам’ятати не лише тих, хто загинув під час Голодомору, а й кожного солдата, що стоїть на передовій, якщо будемо молитися і допомагати, чим можемо, то гідно вшануємо і всіх полеглих, і допоможемо своїм дітям та онукам отримати ту Україну, на яку наш народ давно заслуговує.

Перед присутніми також виступили очільники міста та області.

Після молитви Всеукраїнська акція «Запали свічку» на Театральному майдані міста продовжилась хвилиною мовчання, а всі присутні моли можливість долучити і свою свічку до символічного хреста в пам’ять про заморених голодом.

Меморіальні заходи продовжилися ходою до Церкви Різдва Христового (УАПЦ), де біля пам’ятного знаку, що вшановує загиблих від Голодомору 1932–1933 років, було відслужено заупокійну літію.

Більше фото з події дивіться на сторінці єпархії в Фейсбук.