Тернопільські пластуни передали єпархії Вифлеємський вогонь миру

24 грудня 2020 року члени Національної скаутської організації “Пласт” передали Вифлеємський вогонь миру Тернопільській єпархії. Символ любові та миру від тернопільських пластунів прийняли архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор і секретар єпархії протоієрей Олексій Головацький.

Керівники єпархії подякували тернопільським пластунам за можливість долучитися до передріздвяної традиції і вручили їм солодкі подарунки.

Цього дня в єпархіальному управлінні відбулися збори благочинних. Вони доставили Вифлеємський вогонь миру, котрий символізує тепло, злагоду і добрі сподівання, у свої благочиння, щоб усі священники і миряни єпархії мали змогу відчути тепло Вифлеємської зірки.

Скаутські організації вже кілька десятиліть поширюють священний вогонь по всьому світу, щоб об’єднати всі серця та душі в Святвечір і помолитися за настання миру.

Цю передріздвяну традицію започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та всіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени “Пласту” – Національної скаутської організації України. У скаутському поясненні палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Водохреща – 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу вечерю.