З благословення Високопреосвященнійшого Нестора, архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького, з 18 по 24 лютого духовенство і миряни нашої єпархії звершили паломництво на Святу землю. Стежками Старого і Нового Заповітів, відвідуючи святині і звершуючи богослужіння, паломники мали змогу помолитися на місцях, які пов’язані із земним життям Спасителя, Богородиці, святих апостолів і багатьох святих нашої церкви.
Першого дня паломництва, після прибуття в аеропорт імені Бен Гуріона, паломники відвідали місто Яффо, в якому помолилися в храмі ап. Петра, де відбулося воскресіння праведної Тавифи. Також це місто пов’язане із старозавітним пророком Іоною, відвідали будинок Симона-кожевника, де було дивне явлення ап. Петру.
Наступного дня, переночувавши у Вифлеємі, паломники відвідали Юдейську пустелю, де молилися в монастирях Сави Освяченого і Феодосія Великого, в якому звершили заупокійне богослужіння (М’ясопусна поминальна субота). Опісля відвідали храм Різдва Христового, церкву св. Катерини м. Вифлеєма.
Переїхавши в Єрусалим, піднялися на Оливну гору. Там відвідали місце Вознесіння Христового, церкву “Отче Наш”, церкву “Господня сльоза”, гробницю Діви Марії, в якій відслужили молебень перед чудотворною Єрусалимською іконою Божої Матері.
У неділю М’ясопусну переїхали у місто Хайфа, де звершили св. літургію в храмі Архістратига Гавриїла, відвідали монастир св. пророка Іллі на горі Кармель. Цього ж дня паломники переїхали в місто Назарет і відвідали храм Благовіщення і храм над джерелом Діви Марії.
Дорогою в місто Тверія побували в Кані Галилейській, де Спаситель звершив Своє перше чудо. У понеділок, 20 лютого, піднялися на вершину гори Фавор – місце, де преобразився Господь, і мали можливість молитися в двох монастирях, які там розташовані. Перед чудотворною іконою в православному монастирі просили у Господа за рідну Україну і щоб визволив нас від нашестя чужинців.
Пізніше на березі Галилейського моря паломники відвідали місце чудесного насичення п’яти тисяч людей п’ятьма хлібами і двома рибинами. У храмі “Трапеза Господня” помолилися за спокій душ Героїв Небесної Сотні і всіх братів і сестер, які віддали своє життя за волю і незалежність України.
Цього ж дня побували на розкопках древнього Капернаумку, де частково збереглася церква на місці будинку, в якому Господь оздоровив тещу ап. Петра. Також піднялися на гору Блаженств, де прочитали “Нагірну проповідь” Христа. Паломники мали змогу підкріпити свої тілесні сили, споживаючи “рибу св. ап. Петра”, яка, крім Галілейського моря, не зустрічається більш ніде в світі.
Наступним пунктом паломницької подорожі стало місто Єрихон, де відвідали гору Спокус, потім – річку Йордан, місце хрещення Господнього, де змогли відслужити св. літургію і занурилися в цілющі води Йордану. Особливо зворушливим після омовіння було виконання тернопільською групою гімну України. Потім паломники побували в монастирі св. Єлисея, де донині зберігається смоковниця Закхея. Також відвідали Мертве море. Наприкінці дня тернополян гостинно прийняли насельники православного монастиря св. Герасима.
Кульмінацією паломництва було відвідання храму Воскресіння Господнього в Єрусалимі, але перед тим паломники молилися в Гефсиманському саду, храмі Всіх націй, купальні “Вифезда”, домі св. праведних Іоакима і Анни, де народилася Діва Марія. Пройшовши Хресну Дорогу, піднялися на Голгофу, приклалися до каменя помазання, вшанували Хрест Господній у храмі св. Єлени.
З великим благоговінням, смиренням і покорою паломники заходили в Кувуклію, щоб поцілувати місце, де лежало тіло нашого Спасителя, і засвідчити свою любов і вдячність за перемогу життя над смертю, за надію на життя вічне. Потім побували у храмі Судних Врат і мали змогу пройти крізь “вушко голки”, молилися на місці Таємної вечері, де також відбулося зішестя Святого Духа. Відвідали храм Успіння Божої матері і наостанок охочі могли відвідати Стіну Плачу.
Останнього дня паломники відслужили молебень Пресвятій Богородиці в храмі на місці дому св. Захарії і Єлисавети. Відвідали храм Різдва святого пророка предтечі і хрестителя Господнього Іоана, опісля відвідали храм cв. Юрія Переможця.
Складаючи подяку Богові за Його ласки, паломники повернулися в рідну Україну. Духовну опіку над православними паломниками нашої групи, з благословення Високопреосвященнійшого архієпископа Нестора звершили прот. Василь Мариновський і ієрей Андрій Мариновський.