25 березня Православна Церква вшановує пам’ять святителя Григорія Двоєслова, папи Римського (604).
Святитель Григорій Двоєслов народився в Римі близько 540 року. Належав до стародавнього патриціанського роду, в якому були християни, навіть святі.
Майбутній святитель здобув блискучу світську освіту, і його чекала блискуча світська кар’єра. Але він відчував духовне покликання. Григорій вів скромне богоугодне життя і всією душею прагнув до монашества. Після смерті батька за його майно він побудував шість монастирів в Сицилії, а в Римі заснував монастир в ім’я Андрія Первозванного, де і прийняв чернечий сан.
Прагнення до духовного просвітлення язичницьких народів надихали св. Григорія протягом всього його життя і знайшли гідне відображення в його богословських творіннях.
У 577 р. св. Григорій був рукоположений в сан диякона. За дорученням папи Римського довго трудився у Візантії, де вивчав грецьку мову і творіння святих отців Сходу, написав «Тлумачення на книгу Іова», яке зробило вплив на творіння багатьох найбільших богословів і поетів середньовіччя.
У 590 р. св. Григорій був вибраний на Римську кафедру. В цей час Італія страждала від нашестя варварів. Св. Григорій проявив себе ревностним архипастирем і видатним державним і суспільним діячем. В 602 р. він отримав визнання верховенства Риму над всією Західною Церквою.
Святитель Григорій склав на латинській мові чин Літургії Ранішньоосвячених Дарів, яка до нього була відома лише в усному переказі. Цей чин був затверджений на VI Вселенському Соборі в 680 р. і прийнятий всією Християнською Церквою.
Помер свт. Григорій в 604 р. Мощі його знаходяться в соборі св. апостола Петра у Ватикані.
Підготував Андрій Говера.