Ще чотири релігійні громади, котрі перейшли до Помісної Православної Церкви, отримали статути

Автор:

29 травня 2019 року голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна підписав розпорядження про затвердження статутів чотирьох релігійних громад, які приєдналися до Православної Церкви України.

Процедуру зміни підлеглості відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» пройшли релігійні громади сіл Дунаїв і Розтоки Кременецького, Малі Дедеркали Шумського та Трибухівці Бучацького районів.

Під час вручення документів про приналежність релігійних громад до Православної Церкви України були присутні священики і представники релігійних громад, які підтвердили своє прагнення перебувати у лоні Єдиної Помісної Української Церкви.

Нагадаємо, що 2 квітня було зареєстровано статут релігійної громади села Круголець Шумського району. Парафія ікони Іверської Матері Божої разом із настоятелем перейшла з Московського Патріархату до Помісної Православної Церкви України.

16 квітня Степан Барна підписав розпорядження про затвердження статуту релігійних громад сіл Потуторів, Кордишів і Мирове, а 25 квітня – сіл Андрушівка, Кутянка, Руська Гута Шумського району.

10 травня процедуру зміни підлеглості відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» пройшли релігійна громади сіл Бриків, Людвище, Гриньківці, Садки, Залужжя, Радошівка і Шкроботівка Шумського району.

21 травня голова ОДА підписав розпорядження про затвердження статутів шести релігійних громад – сіл Матвіївці, Онишківці, Підгайці, Сураж, Темногайці, Тетильківці Шумського району та села Мусорівці Збаразького району. 

Загалом до Православної Церкви України в області приєдналися вже 26 релігійних громад. Процес реєстрації статутів триває.