Поліція просить упізнати вилучені у викрадачів ікони та утвар з пограбованих храмів (відео)

Поліція Тернопільської області встановлює власників крадених ікон та церковних предметів з пограбованих останніми роками храмів і просить настоятелів та мирян ідентифікувати свої святині. Про це інформує пресслужба Національної поліції.

Повідомляється, що близько 600 предметів сакрального мистецтва, серед яких понад 450 цінних ікон, датованих 17-19 ст., було знайдено під час санкціонованих обшуків.

Спецоперацію із затримання підозрюваних оперативники управління стратегічних розслідувань провели спільно із слідчими ГУНП в Тернопільській області, працівниками відділу розслідування особливо тяжких злочинів та бійцями спецпідрозділу КОРД під процесуальним керівництвом обласної прокуратури, повідомляють у поліції Тернопільської області.

Правоохоронці одночасно провела 14 обшуків на території Одеси, Хмельницького та Києва. Серед вилученого – близько семиста предметів церковної атрибутики – це ікони, старовинні книги, цінні речі. За попередньою інформацією, жертвами злочинної групи стали храми Тернопільської, Вінницької, Одеської, Львівської та Чернігівської областей. 

Трьох зловмисників затримали. Тепер працівники поліції намагаються встановити власників цінних предметів.

До організованої групи з ознаками злочинної входило семеро осіб. Серед підозрюваних – двоє уродженців Молдови. Саме вони організували бізнес на антикваріаті. У спільники вони взяли знавців сакрального мистецтва, фахівців з юриспруденції та людей, які допомагали у пошуках та збуті краденого.

Підозрювані впродовж 2018-2020 років викрадали цінні ікони з церков та монастирів. Вони шукали в соцмережах та довідкових виданнях інформацію про ікони, написані в 17-19 століттях, їхали в храми, де ті зберігалися, обстежували приміщення на предмет наявності камер відеоспостереження, оглядали замки та вікна. Після цього брали потрібні інструменти і йшли на злочин.

Жертвами злочинної групи стали храми Тернопільської, Вінницької, Одеської, Львівської та Чернігівської областей.

Викрадене фактично одразу переправляли поштою на Одесу. Уже після цього фахівці реставрували ікони та продавали колекціонерам. Серед клієнтів зловмисників – бізнесмени, високопосадовці, мешканці країн Європи. Збували ікони через аукціони. Вартість предметів мистецтв коливалася від 150 тис. до 300 тис. гривень.

В ході розслідування стало відомо, що до злочинів причетні два жителі Одеської області. Шість крадіжок з церков зареєстрували правоохоронці на території Тернопільської області. Серед викраденого – 15 дороговартісних ікон.

Свою останню крадіжку підозрювані вчинили в ніч з 29 на 30 квітня. Із храму Архангела Михаїла, що в селі Михайлівка на Вінничині, вони винесли три ікони 1860 року – Миколи Чудотворця, Матері Божої та “Серафим Саровський молиться на камені”.

Ікони одразу поштою надіслали на Одещину для реалізації. Саме під час отримання останньої партії краденого, через 30 секунд після виходу з поштового відділення, підозрюваних затримали.

На сьогодні слідчі довели причетність групи до двадцяти фактів крадіжок.

“Якщо ви впізнали ікони та предмети церковної атрибутики, вилучені під час обшуків, або знаєте, в якому храмі чи монастирі вони зберігалася, телефонуйте в управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області за номерами: (0352) 27-12-23, 0969706513, 0977699350″, – звертається поліція до священників і мирян.