26 жовтня 2019 року, у свято Іверської ікони Божої Матері, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор з архіпастирським візитом відвідав Шумське благочиння. На запрошення настоятеля храму на честь Іверської ікони Божої Матері священника Олега Шліхти Високопреосвященнійший владика очолив Божественну літургію.
Православна парафія у Крогульці цього дня відзначила перше храмове свято після виходу з-під юрисдикції Православної Церкви Московського патріархату та приєднання до Української Помісної Православної Церкви (ПЦУ).
Крогульчани зустріли архієрея пишним короваєм на вишитому рушнику, а юні парафіяни звернулися до владики Нестора з віршованими привітаннями.
Під час Божественної літургії, на якій були присутні не тільки мешканці села, а й численні гості з Шумська та сусідніх сіл, Його Високопреосвященству окрім настоятеля храму, співслужили Шумський благочинний протоієрей Миколай Бабій, священники благочиння протоієрей Василь Гнатів, протоієрей Павло Медицький і завідувач єпархіальної канцелярії протоієрей Володимир Зубілевич.
За богослужінням були піднесені молитви за Україну, воїнів-захисників, український народ та утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
На запричасному стиху зі словом повчання до богомольців звернувся прот. Василь Гнатів, який розповів про історію свята на честь Іверської ікони Божої Матері.
Цього дня багато парафіян прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.
Завершилося богослужіння хресним ходом довкола храму з читанням Євангелія та окропленням вірних святою водою.
Опісля Високопреосвященнійший владика за доброчесне служіння перед Православною Церквою України нагородив благословенними грамотами парафію і церковний хор місцевого храму.
У своєму повчальному слові владика Нестор побажав, щоб Пресвята Богородиця й надалі захищала громаду і весь православний світ.
“Нехай Пресвята Богородиця завжди заступається за всіх нас до Весмилосердного Господа Бога. Нехай буде вратарницею, яка стоїть при воротах нашого серця і не допускає до них жодне зло, жодну скверну, жоден гріх і пристрасть, а пропускає лише наші чесноти і нашу тверду й непохитну віру, звернену до Господа Бога”, – сказав архієрей.
На завершення архіпастир благословляв парафіян.
Іверська ікона Пресвятої Богородиці, або Вратарниця шанується як чудотворна. Оригінал знаходиться в Іверському монастирі на Афоні, в Греції.
За однією з версій, у IX столітті під час царювання імператора Феофіла з метою врятувати ікону від іконоборців образ був опущений в море жінкою, яка жила біля міста Нікея. Через два століття ченці грузинського Іверського монастиря на Афоні побачили в морі ікону, підтримувану вогненним стовпом. Преподобний Гавриїл Святогорець, одержавши уві сні вказівку від Богородиці, пішки пішов по воді і приніс ікону в кафолікон, але вранці вона була виявлена над воротами обителі. Переказ повідомляє, що так повторилося декілька разів, тому ікону залишили біля воріт і назвали Вратарницею або Привратницею, а від імені обителі – Іверський монастир – вона отримала найменування Іверська. Спочатку ікона знаходилася зовні, в кіоті безпосередньо над входом, однак пізніше був побудований спеціальний невеликий храм всередині монастиря, ліворуч від воріт, в якому вона перебуває сьогодні.
У XVI столітті ікона була прикрашена срібним чеканним окладом роботи грузинських майстрів. Оклад залишає відкритим тільки лики Богородиці і Богонемовля.