Богослужіння владики Нестора у Свято-Амфілохіївському монастирі в Малій Іловиці

Автор:

8 січня 2019 року, у другий день Різдвяних свят, коли Свята Православна Церква вшановує Собор Пресвятої Богородиці, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, з архіпастирським візитом відвідав Свято-Амфілохіївський монастир у с. Мала Іловиця Шумського району.

У храмі преподобного Амфілохія Почаївського архієпископ Нестор у співслужінні духовенства Шумського благочиння звершив Божественну літургію.
 
Цього святкового дня у храмі на батьківщині преподобного Амфілохія молилися також голова Шумської райдержадміністрації Юрій Мартинович Головатюк, голова Шумської ОТГ Володимир Євгенович Плетюк, віруючі з навколишніх сіл.
 
Архієпископ Нестор звернувся до парафіян з проповіддю, в якій зазначив, що створення Православної Церкви України є плодом довгої і величної праці не тільки земної, а й молитви всіх тих українців, які відійшли до Господа і перед престолом Божим молилися за те, щоб ми мали свою Українську Церкву.
 
“Багато хто з нас слідкував за подіями, які відбувалися 15 грудня в Києві і 5-6 січня в Константинополі, і помітив, що Богослужіння в соборі Святого Георгія відбувалося грецькою та українською мовами. Це стало відповіддю тим, хто називав українську мову неблагодатною. Вселенська церква нею молиться, і Вселенський Патріарх Варфоломій разом з українськими архієреями молився і слухав українські колядки. Вже ніхто не може заперечувати те, що українська мова стала мовою богослужінь не тільки Української Церкви, а й Церкви Вселенської”, – сказав архієрей.
 
Архіпастир наголосив на тому, що від часу Об’єднавчого Собору і отримання Томосу Українська Церква має свою канонічну територію. Якщо до того часу, коли ми були розділені, в Україні могло бути кілька церков, які називали себе православними і українськими, то тепер, коли Мати-Церква надала нам Томос, є єдина Церква, яка має право називати себе Українською Православною. Щодо представництва Російської Православної Церкви в Україні, то воно може існувати доти, поки цього хотітимуть люди, але називатися Українською ця церква не може.
 
Архієпископ Нестор закликав усіх молитися, щоб в Україні відбулося повне об’єднання православних, щоб у нас було єдине стадо, єдина Церква, єдиний пастор під омофором Блаженнійшого Митрополита Епіфанія.
 
По завершенні Богослужіння владика привітав усіх із Різдвяними святами.
 
 
Преподобний Амфілохій є уродженцем Малої Іловиці. Останні роки свого благочестивого земного життя провів у рідному селі, зціляючи не лише простих людей, а й воїнів УПА. Протягом усього життя святий мав намір збудувати храм у своєму селі, але радянська влада всіляко цьому перешкоджала. Не зважаючи на перепони, преподобний завжди говорив: “Мене не буде, а церква – буде”. Більш ніж через 40 років з дня кончини преподобного (1 січня 1971 року), його заповіт було виконано. На місці, де заповідав преподобний Амфілохій, у листопаді 2013-го було освячено храм на його честь.