20 травня 2018 року, в неділю святих отців Першого Вселенського собору, 7-му після Пасхи, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, відвідав Збаразьке благочиння. В Олишківцях архієрей звершив чин відновлення Свято-Духівського храму та очолив Божественну літургію.
При вході до храму архіпастиря урочисто зустрічали юні парафіяни, привітавши владику Нестора віршованими рядками і на знак пошани та любові подарувавши запашний коровай. На святкове архієрейське Богослужіння зібралися не тільки мешканці Олишківців. Розділити радість свята прибули також гості із навколишніх сіл і Збаража.
Під час Божественної літургії Його Високопреосвященству співслужили Збаразький благочинний протоієрей Іван Лесик, настоятель храму священик Іван Ожибко, перший настоятель парафії протоієрей Мирослав Ожибко та чисельне соборне духовенство.
На ектеніях звучали додаткові прохання і молитва, в яких духовенство і вірні просили у Господа допомоги й благословення в утвердженні в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за Святійшого Патріарха Варфоломія, за Президента України і Верховну Раду і за розпочате діло рук їх.
Багато парафіян цього дня причастилися Святих Тіла і Крові Господніх.
Наприкінці Літургії владика Нестор виголосив проповідь про те, чому напередодні свята Пресвятої Тройці шкоду Православна Церква вшановує пам’ять отців Першого Вселенського собору. Архієрей підкреслив, що Церква в особі 318 єпископів, які зібралися на Перший Вселенський собор, постановила, що Ісус Христос є дійсно Син Божий у Тройці Святій Єдиний. Тоді було укладено початок Символу віри.
“Чому це питання було таким важливим? Навіть нині люди часто вважають, що не обов’язково знати основи віри, головне – виконувати в загальному Заповіді Божі: не вбивати, не красти, ходити до церкви, і цього достатньо, щоб бути християнами. Але насправді, дорогі браття і сестри, це не так. Адже якщо ми не віримо в Христа, то наше ходіння до церкви є порожнім заняттям, яке не приносить жодної користі для нашої душі. А якщо ми не визнаємо Христа дійсно Богом, отже, ми в Нього й не віримо і не маємо жодної надії на Царство небесне”, – сказав владика Нестор.
За словами архіпастиря, якщо ж ми віримо, що Господь наш Ісус Христос є дійсно Богом, що Він викупив нас від прокляття гріха і смерті Своєю Хресною смертю, що Він Сам як Бог воскрес із мертвих і вознісся на небеса, щоб приготувати нам усім місця в небесних оселях, то ми дійсно є спасенні і повинні жити так, щоб бути завжди з Богом.
Опісля архієрей відзначив високими церковними нагородами найактивніших парафіян, а також жертводавців храму.
З благословення Патріарха всієї Руси-України Філарета за заслуги з відродження духовності в Україні та утворення Помісної Української Православної Церкви орденом Христа Спасителя нагороджений Василь Степанович Присяжнюк, ювілейною медаллю “1025 років Хрещення Руси-України” – Іван Васильович Романко.
Благословенні патріарші грамоти за заслуги перед Помісною Українською православною Церквою та побожним українським народом з рук владики Нестор отримали Василь Степанович Роздольський та Степан Ярославович Янковий.
Єпархіальними грамотами за доброчесне служіння на славу і честь пресвятої і Нероздільної Тройці – Отця, і Сина, і Святого Духа відзначено Світлану Миколаївну Разюк, Оксану Романівну Блащишин, Володимира Ігнатовича Дерев’янка, Степана Ілліча Мучинського та Михайла Йосифовича Головка.
Наприкінці відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія та окропленням вірних освяченою водою. Також архієрей разом із духовенством виголосив молитву за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Довідка
17 грудня 2011 року, у день пам’яті святої великомучениці Варвари, єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор освятив хрест на місці будівництва храму. 22 травня 2012 року архієпископ Тернопільський і Бучацький Нестор заклав наріжний камінь храму. Менш ніж через три роки на цьому місці постав храм, який архієпископ Нестор освятив 30 листопада 2014 року.
Детальний фотозвіт – на сторінці єпархії у фейсбуці.