Архієпископ Нестор узяв участь у виїзному засіданні Ради Церков

30 вересня 2021 року в Острозькій Академії на Рівненщині відбулося виїзне засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. У засіданні ВРЦіРО взяв участь архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. Високопреосвященнійшого владику супроводжував завідувач єпархіальної канцелярії протоієрей Володимир Зубілевич.

В обговоренні питань формування державної сімейної політики, яке було головним під час виїзного засідання ВРЦіРО, взяли участь урядовці, парламентарі, релігійні діячі.

За підсумками засідання було ухвалено резолюцію, в якій наголошено на важливості збереження сімейних цінностей.

Рада Церков вважає, що сім’я, шлюб жінки і чоловіка як найкращий осередок для народження і виховання дітей, залишається однією з найбільших цінностей Української держави, незважаючи на деструктивну критику з боку окремих політиків і громадських діячів. Підтвердженням цьому є не лише Священні Писання та досвід попередніх поколінь, а й положення статті 51 Конституції України та статті 5 Сімейного кодексу України.

“Соціальні експерименти з узаконенням свавільної гендерної самоідентифікації (на відміну від жіночої та чоловічої статі) та нав’язування суспільству в якості норми протиприродних явищ (популяризація одностатевої сексуальної орієнтації, заперечення наявності жіночності у жінок і маскулінності у чоловіків як відмінних особливостей, рух на підтримку небінарних займенників, тощо) у підсумку не призводять до інклюзії, рівності прав та зменшення насилля, але ще більше розколюють і збурюють суспільство, маргіналізують і обмежують у правах більшість заради захисту інтересів меншості, поглиблюють демографічну кризу в країні”, – сказано в резолюції.

На переконання ВРЦіРО, нав’язування гендерної ідеології має негативні наслідки у вигляді спроб знецінити ідеал сім’ї та шлюбного союзу жінки та чоловіка, супроводжується цілеспрямованим обмеженням свободи вираження поглядів і свободи віросповідання, вдається до толерування мови ненависті на адресу релігійних діячів і прихильників традиційних сімейних цінностей, заохочує силове свавілля щодо учасників просімейних мітингів і активістів тощо.

У документі наголошується, що Церкви, релігійні організації та просімейні громадські ініціативи готові об’єднати зусилля з органами державної влади та місцевого самоврядування у справі практичного втілення конституційної гарантії щодо державного захисту сім’ї, дитинства, материнства і батьківства.