У Борисоглібській церкві в Тернополі освятили престіл нижнього храму

Автор:

5 серпня 2018 року, у неділю 10-ту після П’ятидесятниці, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію у церкві свв. блгг. кнн. Бориса і Гліба, що в Тернополі на вул. Корольова. На запрошення настоятеля храму прот. Бориса Солтиса архієрей у співслужінні численного духовенства звершив чин освячення престолу нижнього храму на честь святителя Миколая Чудотворця.

Під час Божественної літургії вірні приступили до св. Таїнства Покаяння та прийняли Найсвятіші Тіло й Кров Христові з рук владики. Після Літургії духовенство і вірні вийшли на хресний хід довкола храму.

Опісля архієпископ Нестор привітав священнослужителів і церковну громаду зі святом, зазначивши, що освяченню нижнього храму Борисоглібської церкви – храму святителя Миколая Чудотворця передувала копітка 20-літня праця.

Владика пояснив, чому освячення є таким важливим для храму.

“Освячення престолу, як ми чули з молитов сьогоднішнього чину освячення, є тим найважливішим моментом, завдяки якому будівля стає храмом. Ваша громада довго молилися в цьому приміщенні, але тільки сьогодні, після освячення спільною молитвою, воно стало повноцінним храмом. Цей престіл став найсвятішим, і Христос у вигляді Тіла і Крові буде постійно тут перебувати і цим буде освячуватися кожна людина, яка буде приходити до цього храму і просити у Господа заступництва. Храм є тим святилищем, де перебуває Господь, і куди кожна людина може прийти і отримати благословення Боже”, – сказав архієрей.

“Дехто може сказати, що помолитися можна будь-де – навіщо для цього храм? Звичайно, молитися в будь-якому місці ми не тільки можемо, а й повинні, і кожну справу ми маємо починати і завершувати молитвою. Але храм – це місце, де ми молимося за спільні потреби, де ми єднаємося навколо Христа в єдине Його Тіло – Церкву. Ми не можемо вдома бути Церквою, хоча нині часто багато таїнств звершуються вдома. Тим самим люди хочуть з’єднатися з Христом без Христа. Але таїнства Святих Тіла і Крові Господніх – Свята Євхаристія – звершуються лише в храмі, лише там, де постійно перебуває Господь. І ми всі, причащаючись від одної чаші, стаємо братами і сестрами у Христі, стаємо єдиною Христовою родиною”, – пояснив владика Нестор.

Архієпископ зауважив, що молитися ми можемо на будь-якому місці, але єднатися з Христом – тільки там, де відбувається Євхаристія, де хліб і вино перетворюються на Тіло і Кров Христові.

“Тому та праця, яку ви прикладали стільки років, сьогодні отримала своє повноцінне благословення і завершення. Храм, який ви будували два десятиліття, сьогодні освячений. Звичайно, попереду ще багато роботи, щоб повноцінно був освячений і верхній храм, і в обох храмах звершувалася Свята Євхаристія, щоб ми, приходячи до Христа, ставали християнами. Але віримо, що з Божою допомогою і зусиллями кожного парафіянина, священиків на чолі з настоятелем отцем Борисом ваша праця буде швидко й успішно завершена. Нехай Весмилосердний Господь благословляє всю вашу громаду, вашу Христову родину, всі ваші зусилля, направлені на завершення праці над цим храмом, нехай під Божим благословенням ця праця буде легкою, швидкою і приємною, щоб ми невдовзі освятили і верхній храм. Нехай єднання навколо Христа у Святій Євхаристії міняє кожного з нас, робить його справжнім християнином, переборює в нас гріх, усяке зло, скверну і нечистоту”, – завершив проповідь владика Нестор.

Архієрей відзначив церковними нагородами найактивніших парафіян. Благословенними грамотами нагороджено Марію Степанівну Матичак, Дарію Степанівну Римар, Галину Петрівну Комар, Любов Петрівну Жицьку, Надію Тимофіївну Павлик, Тетяну Теодозіївну Дорошинську, Віру Іванівну Калашник, Наталю Іллівну Данилюк. Ювілейні медалі з нагоди 1030-річчя Хрещення України-Руси владика вручив Петрові Євгеновичу Матичаку, Андрієві Васильовичу Михайліву, Олегові Ярославовичу Вітику, Сергієві Степановичу Кулині.

Фотозвіт про подію – на сторінці єпархії у фейсбуці.