На Тернопільщині зареєстровано статут першої громади, яка перейшла до Помісної Церкви

Автор:

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна 2 квітня 2019 року підписав розпорядження про затвердження статуту першої в області релігійної громади, яка вирішила перейти з Російської Православної Церкви в Україні до новоствореної помісної Православної Церкви України.

Процедуру зміни підлеглості відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» першою в області повністю пройшла релігійна громада села Круголець Шумського району, яка виявила бажання приєднатися до Помісної Православної Церкви України. 28 лютого архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор видав указ про прийняття парафії храму Іверської ікони Божої Матері разом із настоятелем до складу Тернопільської єпархії.

Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор підкреслив, що факт офіційної реєстрації юридичної особи при зміні юрисдикції першої з громад, які виявили бажання перейти до Помісної Церкви, є дуже важливим. Керуючий Тернопільською єпархією висловив упевненість, що найближчим часом усі релігійні громади, які фактично приєдналися до православної Церкви України, зареєструють статути і набудуть статус юридичної особи.

«У Тернопільській області вже 26 громад приєдналося до Православної Церкви України. Ми зробили так, щоб максимально полегшити документальну сторону цього процесу. На базі управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей облдержадміністрації, завдяки принципу «єдиного вікна», буде можливість реєструвати статути релігійних громад. Це оптимізує процес оформлення усіх необхідних документів», – зазначив Степан Барна.