Преподобний Амфілохій Почаївський

Автор:
amf02Преподобний Амфілохій народився 10 грудня (27 листопада) 1894 року в с. Мала Іловиця Шумського району Тернопільської області в багатодітній християнській сім’ї  Варнави Головатюка і при хрещенні був названий Яковом, в честь Якова Персиянина.

Коли в Йордані хрестився Ти, Господи

Автор:
4419 січня (6 січня за ст. ст.) Свята Православна Церква святкує Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, або Богоявлення. Це велике двунадесяте неперехідне свято. Свято Хрещення Господнього – одне із найдревніших свят християнської Церкви. Його встановлення належить ще до апостольських часів. Давня назва свята – “Феофанія”, що означає Богоявлення.

Апостола Андрія вважають основоположником Української православної Церкви

Автор:

285132_1Першим, кого покликав йти за собою Господь наш Ісус Христос, був рибалка Андрій із Галілеї – саме тому він і був названий Первозваним. Після Вознесіння Господнього, Його учні-апостоли, отримавши обіцяного Утішителя, Духа Святого, згідно веління свого Господа повинні були проповідувати Євангеліє усьому творінню.

Детальніше


Введення в храм Пресвятої Богородиці – одне з дванадцяти головних православних свят

Автор:
image001-34 грудня православні відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці – одне з дванадцяти головних православних свят. У IV столітті згадка про це свято є у святителя Григорія Нісського. У VIII столітті проповіді в день Введення виголошували святителі Герман і Тарасій, Константинопольські патріархи. Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці – передвісник благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обіцяння Христового пришестя.

Детальніше


Частиця мощей прп. Меркурія, ігумена Бригинського

Автор:
kov4eg_merkuriya_bryhynskohoПреподобний Меркурій (в миру Максим Мойсейович Матвієнко) народився у 1870 році в селі Щаснівка сучасного Бобровицького району Чернігівської області. Його батьки були глибоко віруючими людьми, своїх дітей, а їх було шестеро, вони виховували у благочесті та страху Божому. Тому і не дивно, що з юних літ Максим став палати любов’ю до Господа, відвідувати богослужіння у храмі, часто вночі ставав на молитву, а вдень допомагав у господарстві. Він не мислив себе без Бога та з ранніх літ мріяв назавжди присвятити себе чернечому служінню.

Частиця мощей свят. Іоана, митрополита Тобольського

Автор:
kov4egСвятитель Іоан (Максимович) народився 1651 року в місті Ніжині на Чернігівщині, в шляхетній родині. Його виховували побожні та віддані православній Церкві батьки, Максим та Єфросинія. Коли Іоан підріс, вони послали його до Києва, здобувати освіту в Київській духовній академії. Після закінчення академії Іоан Максимович як найкращий учень був залишений при ній учителем. Та не шкільної праці шукала душа молодого Іоана, вона прагнула до тяжких і благоплідних подвигів чернечих. Невдовзі він прийняв чернечий постриг у Києво-Печерській лаврі, його висвятили на ієродиякона, потім – на ієромонаха, а братія обрала його на посаду лаврського проповідника, що дало йому можливість впливати на богомольців, які звідусюди прибували до лаври.
 

Детальніше


Чому Бог одні прохання наші приймає, а інші відхиляє?

Автор:
487Дивується дехто, що сини Зеведеєві ясно висловили прохання своє перед Тим, Хто знає всі скритності серця. Він дозволив їм виректи прохання своє, щоб навчити всіх хто просить, в молитвах своїх не переступати міри, але приміряти прохання свої з мірою свого убожества.  Детальніше

Хамство у церкві

Автор:
svechХамство неприємне в будь-яких проявах – у церкві, магазині, в іншому місці. Хамство скрізь залишається хамством. І завжди воно прикривається якоюсь формою відстоювання справедливості. Коли нам хтось грубіянить, він тим самим відстоює позицію своєї особистої справедливості. Він вважає, що він має на це право. Це перше.   

Детальніше